Podlahy Vít Čapek

Smetanova 78
Písek 397 01
382 213 544
Laminátové podlahy - obecné informace
Laminátová podlaha patří mezi módní a hojně používané podlahové krytiny. Nižší cena oproti dřevěným podlahám je její velkou předností. Důležitou vlastností je také její vysoká odolnost - proti oděru, tlaku, teplotám a skvrnám, což je dáno konstrukcí podlahy. Vyrábí se v široké škále barevných odstínů a dekorů dřeva od klasické imitace dřeva až po moderní design (dekorační film potištěný organickými barvami), různých stupňů tvrdosti a druhu materiálů. Provádění laminátové podlahy je suchý proces a relativně čistý proces.

Skladba podlahy

Nášlapná vrstva je tvořena melaminovou pryskyřicí na podkladním dekoračním papíru, který je nejčastěji v dekoru dřeva, ale může imitovat také kámen nebo dlažbu. Tato vrstva je vysoce namáhatelná a navíc může být opatřena speciálně upraveným povrchem odolným proti UV záření. Čím, kvalitnější je melaminová pryskyřice, tím vyšší je číslo udávající kvalitu povrchu a možnosti uplatnění laminátové podlahy.

Střední vrstva, ve které je vyfrézováno pero a drážka, aby bylo dosaženo dokonalé soudržnosti především ve vertikálním směru, je vyrobena z dřevotřísky nebo speciální dřevovláknité HDF desky (vysoce hutná vláknitá deska), čímž je zajištěna velká tlaková pevnost hotové podlahy.

Spodní stranu dílce tvoří pryskyřicová protitahová balanční vrstva, která chrání před vlhkostí a zajišťuje tvarovou stálost dílce.

Dílce se standardně vyrábějí v prknech o délce 1290mm, šířce 194mm a tloušťce 7,8mm a skládají se stavebnicovým způsobem.

CSS 2.1 Validation | XHTML 1.0 Validation | Administrace | © Machala webdesign 2006